Tanáraink

Akkordikus tanszak

Bogdányi Roland – gitár

Herboly László – ütő

„Járdányi Pál Zeneiskolával való kapcsolatom a megszületésem (1970) előtti időkre vezethető vissza. És ez nem elírás, s nem is vicc! 1969-ben édesapám (id. Herboly László) a zeneiskola trombita tanáraként indította újra az 1942-ben megszakadt ütőoktatást a kerületben működő Úttörővasút Fúvószenekarának ütős utánpótlásának kineveléséhez.
Jómagam a klasszikus ütőművész-tanári (1995) – később a jazz-dob művésztanári (2000) – diplomával felvértezve 1999-től tanítok folyamatosan a Járdányi Pál Zeneiskolában.
A hangszerem adottsága sokszínű zenei stílusban és különböző zenei formációkban lehetőséget ad arra, hogy gyakorló zenészként folyamatosan színpadon és stúdiókban játszhatok.
2000 óta tagja vagyok a Budapesti Fesztiválzenekarnak. Ezen tapasztalatok már bő 20 éve segítik a tanári munkám, melynek kamatoztatása az elkövetkezendő 20 évre is célom.”

Koleszár Ákos – gitár

Nagy Tamás – gitár, tanszakvezető

Zenei tanulmányait az általános iskola első osztályával együtt kezdte, ahol Milánkovics Viktor felügyelete alatt tette meg az első lépéseket. A zeneiskola után tanulmányait a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolában Roth Edénél folytatta. A középiskola ötödik évét követően sikeresen felvételizett a Széchenyi István Egyetem Művészeti karára, ahol tanári diplomát szerzett Roth Ede irányítása alatt 2016-ban. 2017-ben sikeresen felvételizett a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Művészmester szakára Eötvös József osztályába, ahol 2018-ban kiváló eredménnyel diplomázott.
Számos koncertet tudhat maga mögött itthon és külföldön szólistaként és kamarazenészként. Több hazai és nemzetközi verseny díjazottja.

Szabó Csaba – gitár

Tokodi Gábor – gitár, lant

Virág Benedek – gitár

Wenzon Zsuzsanna – ütő

Zenei tanulmányait a Budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Középiskola utána a Miskolci Egyetemen és a Trento-i Konzervatoriumban végezte. Zenetanári diplomát a Miskolci Zeneművészeti Egyetemen szerzett 2016-ban.
„Nagyon szeretek gyermekekkel foglalkozni, átadni számukra a zene szeretete iránti elköteleződést. Külön öröm számomra, ha az egyéni oktatás mellett növendékeimet taníthatom az együttjátszás örömére és átadhatom számukra az egymásra figyelés és elfogadás, valamint a csapatjátékos szellemiségét.
Az ütőhangszerek sokszínűsége lehetővé teszi, hogy tanári munkám mellett zenekarokban és különböző együttesekben játszhassak.”
Az Óbudai Danubia Zenekar állandó kisegítője és 2020. óta a Danubia Ütőegyüttes tagja.


Billentyűs tanszak

Ásztai Réka – zongora

Ásztai Réka a Járdányi Pál Zeneiskolában Becht Erika zongorista növendéke volt. A Bartók konzervatóriumban Halmágyi Katalinnál tanult. A Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanárképzőjében Krause Annamária tanította. Tanítási gyakorlatát a Járdányi Pál Zeneiskolában végezte. Első diplomáját zongoratanárként szerezte. 1995 óta félállású zongoratanár a Járdányi Pál Zeneiskolában.
Második diplomáját a Budapesti Eötvös Lóránd Tudományegyetemen szerezte olasz bölcsész- és gimnáziumi tanárként. 2008 óta tanít olasz nyelvet gimnáziumban, 2011 óta félállásban a Budapesti Sztehlo Gábor Evangélikus Gimnáziumban.
A Járdányi Pál Zeneiskola zenekarával 2011-ben és 2016-ban szervezett két-két csereutat az olaszországi Lecco illetve Como városi zeneiskolákkal.
Fontosnak tartja a zenetanításban a zongora órák keretein túl a minőségi zenehallgatásra, együtt zenélésre, kisebb-nagyobb megmérettetésekre való nevelést. Örömmel ad teret tanítványainak esetleges saját kompozíciók kibontakoztatására is.

Bálint Anna – zongora, tanszakvezető

» Hálás vagyok, hogy diplomám megszerzése óta a családias hangulatú és magas szakmai színvonalú tantestület tagja lehetek. Értékes lehetőségnek tartom a személyes, egyéni oktatást, amely nagy felelelősséggel is jár: megosztani a növendékekkel a zene szeretetét, amely érték, élmény és örömforrás lehessen akár egy egész életen át.
Büszkén és köszönettel gondolok a zene különböző területein továbbtanuló tanítványaimra (zongora, csembaló, jazz zongora, könnyűzenei ének, hangkultúra, médiaművészet-zeneszerzés), akik -mások mellett- a folyamatos tanari önképzést is motiválják.

Tanulmányaim és tanáraim:
Dunakeszi / Lakos Lászlóné (Sári néni),
Vác / Cs. Nagy Ildikó – zongora, Rönkös Ildikó – kamarazene,
Budapest, LFZE-BPI / Kemenes András és Wagner Rita – zongora, H. Becht Erika – didaktika és gyakorlati tanítás,
Szeged, SZTE-ZMK / Lucz Ilona – zongora. «

Baráth András – zongora

2002-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen és szerzett zongora művész-tanári, valamint korrepetitori diplomát. Legmeghatározóbb tanárai Hambalkó Edit és Héra András voltak.

A Járdányi Pál Zeneiskolában 2003 óta tanít. A tanításban legjobban azt szereti, amikor kialakul egy személyes kapcsolat a növendékkel és együtt tudnak gondolkodni a zenéről és más fontos dolgokról. A tanítás mellett rendszeresen fellép koncerteken is.

Bosinné Gál Gabriella – zongora

Bozsó Viktória – zongora

Daunerné Páva Anna – zongora

Farkas Lili – zongora

2011-től 2015-ig Becht Erika növendéke volt a Járdányi Pál Zeneiskolában. 2015-től a salzburgi Mozarteum Pre College osztályában tanult Rohmann Imrénél, 2019-től a budapesti Zeneakadémia növendéke, ahol jelenleg az alapképzési tanulmányait folytatja zongora előadóművész szakon.

Galovics Réka – zongora

Galovics Réka a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Tanárképző Intézetén szerzett zongoratanári és kamaraművészi diplomát.
Főiskolai tanulmányai alatt aktív hallgatóként részt vett a Franciaországban élő Rév Lívia mesterkurzusán.

2005-ben elvégezte a Református Kántorképzőt, majd orgonistaként éveken át végzett szolgálatot.

2019-ben a Károli Gáspár Egyetem Hittudományi Karán szerzett második diplomát.

Segítő tagja volt éveken át a krónikus beteg gyermekeknek létrehozott ‘Bátor tábor’ -nak (Hatvan), illetve rendszeres résztvevője magyarországi és kassai református gyermektáboroknak – szervezőként, csoportvezetőként.

A 2007-es tanévben a Váci Bartók Béla Zeneiskolában, majd 2008. óta Zeneiskolánkban tanítja – neveli a rábízott gyermekeket.

Gál Katalin – zongora

Gergelyné Knapp Éva – zongora

Hamar Gabriella – zongora

Hámori Belián – zongora

Horváth Anna – zongora

Katonáné dr. Szabó Judit – zongora

Kerek Ferenc – zongora

Koev Éva – zongora

Nyírő Gábor – zongora

Nyírő Gábor zongoraművészi és -tanári diplomáját a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián szerezte. Párhuzamosan orgona tanulmányokat is folytatott.
1973-ban evangélikus kántori oklevelet kapott, majd éveken át aktív részese volt a Kántorképző Intézmény munkájának (orgona, zeneelmélet).

A zeneiskolai oktatással egyidejűleg Zeneművészeti Szakközépiskolák generációit is képezte, nevelte (Szombathely, Finnország – Helsinki, Győr, Veszprém).

Növendékei sorban felvételt nyertek zenei főiskolákra, egyetemekre. Eredményei okán 2000-ben meghívták a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára illetve Egyetemre, ahol zongora főtárgyat, metodikát és didaktikát oktatott 2010-ig.

Oktató munkája mellett egyéb tevékenységei voltak: Tanszakvető (Szombathely, Veszprém), Országos szaktanácsadó, Felnőtt kamarakórus művészeti vezetője, Mendelssohn kamarazenekar csembalistája.

Önálló hangversenyei és közreműködései során számos hazai helyszín mellett megfordult spanyol, francia, angol, holland, német és olasz földön, illetve Japánban, Dél-Koreában.

Zsűrizések, továbbképzések és kurzusok tartása (Magyarország, Japán), illetve CD felvételek teszik teljesebbé pályáját.

Személyes tevékenységét két Nívódíjjal (Zeneakadémia – Szombathelyi szimfonikusok, Japán – Énekegyüttes), továbbá Pro Urbe, Pro Meritis díjjal, illetve Veroszta M. és MZTSz díjakkal ismerték el.
Növendékeivel elért eredményei hazai és nemzetközi versenyeken: Kiemelt 1. helyezések, ill. 2. és 3. helyezés.

Kedvelt időtöltése a fotózás, mélyebb érdeklődési területe a képzőművészet és a költészet.

Pálffyné dr. Friedler Magdolna – orgona

A pécsi zongoratanári diploma megszerzése után a budapesti Zeneakadémián kitüntetéssel végzett orgonaművész-tanárként. 2007-ben summa cum laude minősítéssel védte meg doktori disszertációját J. S. Bach Orgelbüchlein orgonakorál-gyűjteményéről, amelynek köszönhetően később elnyerte az MTA Pedagógus Kutatói Pályadíjat. Hazai és külföldi orgonahangversenyei mellett 2000-től tanít orgonát a Járdányi Pál Zeneiskolában, 2017-től kutatótanár, 13 éven át igazgatóhelyettesként dolgozott, 2018-ban kollégái Járdányi-plakettet adományoztak neki.

Tanárként nagyon fontosnak tartja a kifejezőerővel bíró hiteles orgonajátékot és tanítványai zenei ízlésének kreatív formálását. Régi és mostani diákjaira egyaránt nagyon büszke, hiszen négy sikeres zeneakadémiai felvételi, több mint 70 regionális, országos és nemzetközi díj, tucatnyi tanári különdíj, valamint számos orgonakoncert és mesterkurzus fémjelzi közös munkájukat.

Zenei tevékenysége mellett novellákat, meséket ír, különböző irodalmi antológiákban, folyóiratokban publikál. 2007-ben és 2017-ben ő szerkesztette és állította össze a Járdányi Pál Zeneiskola 140. és 150. évi jubileumi évkönyveit. 2015-ben elnyerte „Az év pedagógus írója” címet.

Radnóti Róza – zongora

Szabó Zsófia – zongora

Szabó Zsófia 2020-ban diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, mint zongoraművész, ezután a zeneművésztanári mesterképzést is elvégezte. Legmeghatározóbb tanárai Nagy Gábor, Réti Balázs és Baranyay László zongoraművészek. Kezdetektől hivatásaként tekint a zenetanári munkára, mint zongoratanár és mint korrepetitor. A zongorázás mellett a régizene is érdekli, csembaló tanulmányokat is folytatott, continuo játékosként rendszeresen fellép. 2022 óta a Járdányi Pál Zeneiskola tanára. Mint tanár és mint művész folyamatos megújulásra törekszik, meggyőződése, hogy a hivatás részét képezi az élethosszig tartó tanulás.

Tóth-Kim Ye Lin – zongora

Turócziné Tóth Valéria – zongora

1991-ben szerzett zongoratanári és korrepetitori diplomát.
A Weiner Leó Zeneiskolában kezdett el zongorát oktatni, 2012 óta iskolánkban tanítja lelkesen a rábízott gyermekeket. Zenetanári munkája mellett egyházzenei szolgálatot is végez, kórusban énekel.
3 fiúgyermek édesanyja, gyermekei szintén kötődnek a zenéhez.
A tanításban azt tartja a legfontosabbnak, hogy oldott légkörben a növendékkel mielőbb személyes és őszinte kapcsolat alakuljon ki és a hangszer ismeretét, a zene szeretetét úgy adhassa át nekik, hogy az örök élményt jelentsen számukra.
Claude Debussy ezt így fogalmazta meg: „A zene az Úristen legszentebb, leghatékonyabb, legszebb produktuma. Ha mi zenetanárok ezt átéljük, átérezzük, akkor boldogság és hála tölt el bennünket, hogy ennek a csodának élői és átadói lehetünk. S ha ilyen lelkülettel közeledünk a gyermekhez, s végezzük tanári hivatásunkat, akkor munkánk áldás lesz önmagunk és növendékeink számára egyaránt.”

Vimmer Erika – zongora

Wang Tian Ge Angéla – zongora

Zöld Katalin – zongora

Végzettségét a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében szerezte, osztatlan zongoratanári szak – mesterképzési szakán. Ezt megelőzően a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskola ének-zene-matematika tanári szakán diplomázott. Jelenleg mentorpedagógus pedagógus-szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzésen tanul a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. Iskolánk mellett a Pécsi Sebestyén Ének-Zenei Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában is tanít. Korábban Szegeden és Csíkszeredán tanított. Pedagógiai eredményességét jelzi, hogy eddig kilenc növendéke választotta a zenei pályát. Hobbija a néptánc, a fotózás, a sport, és a kóruséneklés, melyet több éven át a Szegedi Színházi Énekkar tagjaként is művelt.

Znamenák Rita – zongora

Znamenák Rita a zuglói zeneiskolában Füzesséry Tiborné, a budapesti Bartók Béla Konzervatóriumban Ábrahám Marianne növendéke volt. A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanárképző tagozatán Krause Annamária volt a tanára. Tanítási gyakorlatát a Járdányi Pál Zeneiskolában végezte, Becht Erika szárnyai alatt.
Első diplomáját zongoratanárként szerezte. 1997 óta zongoratanár a Járdányi Pál Zeneiskolában. Az első években maga is gyakorlatvezető tanárként működött a zeneiskolában, valamint korrepetitorként és kötelező zongoratanárként is tanított a főiskolán.
2020-ban művelődésszervező szakon szerzett diplomát a Pécsi Tudományegyetemen.
2012 óta önkéntesként működik közre kulturális eseményeken az Albertfalvi Közösségi Házban, valamint zeneovi foglalkozásokat tart kiskorú gyermekek és szüleik részére.
„Jelenleg a Budenz József Általános Iskolában tanítok. Kezdő növendékeimmel sokat játszom négykezes darabokat, hogy már a tanulás kezdetekor megtapasztalják a közösen létrehozott hangzások szépségét és az együtt zenélés örömét. Nagyobb tanítványaimat gyakran és szívesen készítem fel háziversenyekre, valamint fővárosi szakmai fórumokra. Előszeretettel tanítom kortárs magyar zeneszerzők műveit. Odafigyelek növedékeim képességeire, adottságaira, valamint figyelembe veszem az ő kéréseiket, vágyaikat egy-egy új darab kiválasztásánál.”


Fúvós tanszak

Bánfi Balázs – furulya, igazgató

Zeneiskolai tanulmányait a Járdányi Pál Zeneiskolában kezdte, furulya, zongora, hegedű szakokon. Régizene-blockflöte diplomáját 2000-ben szerezte a Szegedi Egyetemen. Közel két évtizeden keresztül a Tóth Aladár Zeneiskola tanára volt. 2003 óta szaktanácsadó az alapfokú művészetoktatás furulya szakterületen. Szaktanácsadóként részt vesz a pedagógus-továbbképzésben, valamint regionális és országos tanulmányi versenyek szervezésében és zsűrizésében. A 2005 szeptemberében publikált furulyás honlap alapítója és főszerkesztője. A 2011-ben alakult Magyar Furulyás Alapítvány kuratóriumának elnöke. 2015 óta mestertanárként a Budapesti POK tantárgygondozó szaktanácsadója.

2018 óta a Járdányi Pál Zeneiskola intézményvezető-helyettese, 2020 szeptembere óta intézményvezetője.

Több régizene együttes tagja, rádió-, CD- és televíziófelvételek, számos belföldi és külföldi vendégszereplés, koncertkörút résztvevője, 2005 óta az Orfeo Zenekar (Vashegyi György) furulyása.
A reneszánsz és barokk furulya irodalmán kívül kortárs zenei koncertek közreműködője.

Bereczky Bence Gergő – kürt, furulya

Borzsák Kamilla – fuvola, igazgatóhelyettes

Edőcs Ákos György – fagott, furulya, tanszakvezető

Fagott művész-tanári diplomáját 1992-ben szerezte a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Ezt követően a bécsi Hochschule für Musik u. Darstellende Kunst fagottszakán 2 éves posztgraduális képzésben vett részt. Furulya tanulmányait Szegeden végezte, itt 2012-ben diplomázott.
Zenekari művészként Közép- és Nyugat-Európa számos országában koncertezett, szólistaként itthon és Ausztriában lépett fel. Zenekari és kamarazenei tevékenysége ma is fontos, inspiráló kiegészítése pedagógusi munkájának.
Immár több, mint 25 éve tagja a Járdányi Pál Zeneiskola tanári közösségének. Zenetanításának alapja a növendékekkel való őszinte, közvetlen kapcsolat kialakítása, a hangszeres órák oldott, baráti légkörének megteremtése. Pedagógiai gyakorlatában kiemelt jelentőséget kap a kamarazenélés, mely fontos eszköze a zenei nevelésnek csakúgy, mint a személyiségfejlesztésnek és a társas kapcsolatok erősítésének. Differenciált módszerekkel és változatos zenei anyaggal – köztük sok saját átirattal – minden tanítványának egyénre szabott oktatást nyújt.

Fábián Beáta – fuvola

Fábián Beáta Beregszász szülöttje, itt szerezte meg alapfokú zenei ismeretét, a zene iránti lelkesedését és szeretetét, majd kiváló tanárainak hatására a Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskolában folytatta tovább zenei tanulmányait. Tanára Krajnikné Móri Marianna volt, akinek rengeteget köszönhet zenei fejlődéséért, hiszen szakközépiskolai, főiskolai, s majd egyetemi tanára is ő volt. 2008-ban a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében kamaraművész, fuvolatanár diplomát szerzett kitűnő eredménnyel. A családalapítás mellett fontos volt számára a fejlődés, tanulás, így 2017-ben szintén a Miskolci Egyetemen kitűnő eredménnyel elvégezte a mesterképzést. 2008 óta tagja a tantestületünknek. Előző munkahelyén és nálunk is nagy szeretettel vezette a fuvolazenekart. Számos szakmai programon, kurzuson vesz részt, mert fontosnak tartja az önképzést, a folyamatos fejlődést, amely segítséget nyújt a tanítási módszerek színes és változatos alkalmazásában, használatában.

Ars poeticája: „Én nem csak zenét tanítok, hanem zenével nevelek is!”

Pályája során már volt alkalma növendéket sikeresen felkészíteni zeneművészeti szakközépiskolába, de sokkal fontosabb és értékesebb siker számára, ha a zene segítségével a gyerekek személyiségét tudja formálni, úgy hogy közben élményekkel gazdag órákon vesznek részt, magabiztosabbak, bátrabbak, kiegyensúlyozottabbak lesznek, s nem utolsó sorban megtanulnak egy gyönyörű szép hangszeren játszani.

Gucz György – trombita

Gyarmati György – klarinét, szaxofon

Harsányi Csenge – fuvola

Ivánka-Tóth Mariann – furulya, oboa

Kiss Bea – fuvola

2004- ben szerezte egyetemi diplomáját a Szegedi Tudományegyetem  Zeneművészeti Főiskola Karán, ahol Lass Zoltán növendéke volt. Előtte Ittzés Gergely tanítványaként diplomázott 1999-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Győri Tanárképző Intézetében. Tanára  a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában Gyöngyössy Zoltán volt.
1999 óta tanít. 2018  óta a Kovács Árpád Országos Fuvolás Tábor budapesti tanáraként működik közre. Több növendéke került zenei pályára, tanítványai számos díjat nyertek a budapesti és országos fuvola és kamara versenyeken és nemzetközi versenyeken. Tanári különdíjai: I. és II. “ Nyitni-kék” Országos Fuvolaverseny, VI., VII. Bántai Vilmos Budapesti Fuvolafesztivál és Verseny, X. Országos Fuvola-duó Verseny,  IX. Országos Jeney Zoltán Fuvolaverseny, IV. Kovács Imre Fuvola-kamara Találkozó. 2022- ben a Zeneműkiadó gondozásában megjelent sorozata, a Hangok mindenhol laknak hangszeres előkészítő kottái tükrözik 20 éves óvodai zenepedagógiai munkáját, a kicsinyek iránti szeretetét. Fontos számára a bizalmi, oldott légkör megteremtése és a játékos, élményekkel teli zenetanulás, ahol gazdagodhat a gyermek érzelmi világa, kiteljesedhet a személyisége.

Komeszné Tamás Judit – fuvola, tanszakvezető

Nagy Anikó – furulya

Nagyné Bosnyákovics Beáta – fuvola

»Egész életemet átitatja a zene. Már pici gyermekkoromban a Kapisztrán Gyermekkórusban énekeltem, majd jött a furulya, utána a fuvola tanulás, a pályaválasztás és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola. Egyszer csak a zenetanításban találtam magamat. Hobbim a kamarázás, férjemmel való megismerkedésünk is ennek köszönhető, és ha van egy kis időnk ma is szívesen duózunk. Szeretek növendékekkel foglalkozni, számomra a zenélés és a gyerekek tanítása nagyon örömteli párosítás. A zeneiskolában, amely szinte második otthonom, jó kollégák és szeretetteljes légkör vesz körül. Igazán szerencsésnek mondhatom magam, amiért hivatás és hobbi, család és kollégák mind-mind egységet alkotnak bennem.
Végül hadd álljon itt az általam nagyon tisztelt Kodály Zoltán egy gondolata: „A zene lelki tápálék, és semmi mással nem pótolható. Aki nem él vele: lelki vérszegénységben él és hal.”«

Ninkó Attila – furulya, oboa

Papp Miklós – furulya

Simon Melinda – fuvola

Szabó Mónika – fuvola

Valóczki Éva – furulya

A Szegedi Tudományegyetem régizene-furulya szakán végzett 2004-ben Lőrincz Lászlónál. Felsőfokú tanulmányai mellett neves furulyaművészek kurzusait hallgatta: Anneke Boeke, Peter Holtslag, Januj Anna. A régizenei életben szívesen koncertezik, és zsűritagként részt vesz megyei, illetve regionális szervezésű furulyaversenyeken. Gyógypedagógusként az Ulwila (színeskotta)-módszert alkalmazza sajátos nevelési igényű gyermekeknél. 2021-ben pedagógus szakvizsgát szerzett.
2012 óta iskolánk tantestületének tagja. Azt vallja, hogy a cél az út maga, és ezzel a szemlélettel szeretné bevezetni növendékeit a zene világába.

Varga Anikó – furulya, oboa


Vonós tanszak

Abonyi Blanka – gordonka (cselló)

Bertalan Örs – hegedű, brácsa, zenekar

Dériné Surján Katalin – hegedű

Hegedűtanulmányait a Járdányi Pál Zeneiskolában kezdte, középfokon a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium hegedűszakos növendéke, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerez művész-tanári diplomát.
2012 óta tanít az Alma Mater falai között. Három fiúgyermek édesanyja.
Kamarazenei koncert-sorozatok rendszeres közreműködője, az Omnibusz-koncertek egyik alapító tagja.
Tanári hitvallása a hegedűtanításban rejlő sokoldalú lehetőségeket felhasználva úgy formálni a gyermekeket, hogy egész életre szóló kötődésük legyen a komolyzenéhez. Leginkább azért szeret tanítani, mert meglátása szerint valamiféle csoda részese az, aki hegedűt adhat egy 6-7 éves gyermek kezébe, és aztán hosszú éveken át kísérheti őt egy izgalmas úton, míg egyszer csak ott találja magát, hogy a kicsi gyerekből érettségizett felnőtt lett, egy olyan felnőtt, aki még mindig szeret hegedülni.

Enreiter István – nagybőgő

Bővebben a nagybőgős portálon.

Gombos Arikán – gordonka (cselló)

Lucza Pálma – hegedű

Nagy-Székely Orsolya – hegedű

»Felsőfokú tanulmányaimat 2015-ben kezdtem a Gheorghe Dima Zeneakadémián, Kolozsváron. Négy éves tanulmányaim alatt Dr. Béres Melinda és Dr. Vlad Răceu hegedűművészektől tanultam technikai és interpretációs megoldásokat. Ez idő alatt a klasszikus hegedű pedagógia szakot is elvégeztem Doina Todoruț általános iskolai hegedűtanár vezetésével, itt alkalmam volt különböző nehézségekkel küzdő gyerekekkel is foglalkozni. Itt döntöttem el, hogy szeretném elvégezni a Zeneterápia képzést. 2019-ben felvételt nyertem a Bartók Béla Művészeti Karra klasszikus hegedű mesterképzés szakra. Dr. Kosztándi István osztályában a színpadi játék és az érzelmek zenei átadását fejlesztettük.
2022-ben sikeresen abszolváltam a Hegedűművész-tanár mesterképzést is, szakmai gyakorlatom során a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban Rónaszéki Tamás osztályát tanítottam. Egyetemi éveim alatt sokat foglalkoztam a pszichológiával, az emberi lélekkel. Pedagógiai kutatásaim során Ivan Galamian és Szuzuki Sinicsi féle módszerrel, valamint Havas Kató tanításaival tudtam azonosulni és igyekszem becsempészni a hegedűoktatásba. Módszertani jellegű szakirodalmi tanulmányom a Lámpaláz hatásairól, preventív módszereiről és utólagos kezeléséről írtam, ezt a gyakorlatban is felhasználom annak érdekében, hogy a gyerekek szeretettel, félelem és gátlások nélkül állhassanak a közönség elé. A gyakorlás úgy gondolom, hogy az egyik legfontosabb eleme a hangszeres játéknak, és az a célom, hogy a növendékeim első pillanattól kezdve tudjanak
hatékonyan gyakorolni, erre kifejlesztett módszert alkalmazok, amit a növendékekhez egyénileg alakítok.«

„Amit akkor még csak sejtettem, most már tudom. A világon nem nyújt más még oly nagy
örömöt, mint mikor valaki adni tud közönségének.”
Havas Kató

Pór Béláné Andrea – hegedű, tanszakvezető

Rácz Gabriella – hegedű

Schrettner-Kozák Bernadett – hegedű

Középiskolai zenei tanulmányait Miskolcon, később Palermoban folytatta, majd a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében szerezte diplomáját 2003-ban, Perényi Eszternél. 2002-től 2016-ig tagja volt a Miskolci Szimfonikus Zenekarnak, valamint ugyanebben az időszakban 3 évig a Szerencsi Zeneiskolában tanított. 2016-ban Budapestre költözött, azóta a Járdányi Pál Zeneiskola tanára. Hegedűtanári hivatásában a lelki-szellemi nevelést tartja elsőként fontosnak. Célja, hogy a gyerekek megszeressék hangszerüket, részesei lehessenek az egyéni- és a kamarazenélés nyújtotta élményeknek, továbbá, hogy zenekedvelő, koncertre járó felnőtteké váljanak később azok is, akik nem zenei pályán folytatják tanulmányaikat. Zenepedagógiai munkájában kiemelten szem előtt tartja az egyéni oktatás sajátos lehetőségeit; minden tanítvánnyal a maga tehetsége, zenei érettsége, terhelhetősége szerint foglalkozik. A gyerekekkel kialakított jó bizalmi viszony mellett törekszik az igényes, önálló gyakorlás kialakítására is. Tanári munkája mellett állandó kisegítője az Óbudai Danubia Zenekarnak.

Stadlerné Mozer Katalin – gordonka (cselló), hangszertár, tanszakvezető

Surján Péter – hegedű

Szabóné Kövesházi Flóra – gordonka (cselló)

Szentpály-Juhász Eszter – gordonka (cselló)

Tóth Mónika – hegedű

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Szegedi Konzervatóriumában szerezte kitüntetéses hegedűtanári és kamaraművész diplomáját 1997-ben.

1999-ben elnyerte a Soros Alapítvány és a Marco Fodella Alapítvány ösztöndíjait és régi zene specializációt tanult Milánóban, az Accademia Internazionale della Musica-ban Enrico Gatti keze alatt.

Barokk hegedű „cum laude” mester diplomáját 2007-ben vette át a Palermóban a Vincenzo Bellini Konzervatóriumban, mint Enrico Onofri növendéke. (Il Giardino Armonico)

2000-ben második helyezést ért el a „Premio Bonporti Rovereto” nemzetközi kamarazene versenyen, 2001-ben pedig a magdeburgi „I.Telemann Wettbewerb” harmadik díjasa.

2000 és 2006 között tagja és második koncermestere az Orfeo Zenekarnak Vashegyi György vezénylete alatt. 2019 nyarán a Fesztivàl Akadémia barokk hegedü tanára volt. Rendszeresen koncertezik neves európai barokk zenekarokkal és kamarazenei formációkkal Európában, Izraelben és Mexikóban.

55 CD felvételt készített a Decca, EMI, Sony, Archiv, Naiv, Arts, Deutsche Harmonia Mundi, Chandos, Hungaroton, Symphonia,Taktus, Amadeus, RTSI, Brilliant Classics, Erato, Querstand, Panclassics, Passacalia, Arcana, Preiser Records és Virgin lemez cégekkel.

2005 és 2010 között régi zene nyári egyetemek hegedű tanára Magyarországon: Tokajban, Bélapátfalván, Agárdon, majd 2011-ben megalapította a Miszla Barokk Régi Zene Akadémiát (Tolna-megye). Azóta évente kétszer szervez nemzetközi mesterkurzusokat a Nemeskéry kastélyban.

A nápolyi „Capella della Pietá de’ Turchini” Régi Zene Központ által létrehozott ifjúsági barokk zenekar „I Talenti Vulcanici” mentora 2012-től.

2018/19-es tanévtől a Ljubljana-i Zeneakadémián tanít barokk hegedű társhangszert, mint óraadó. 2019 októberében vette át a Wagner Betty díjat Hevesen, szülövárosában.


Vokális tanszak

Heim Mercedes – magánének

1999-ben szerzett énekművészi és tanári diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Pászthy Júlia osztályában. 1999-ben a Bayreuthi Ünnepi Játékok vendége volt a Nemzetközi Wagner Társaság ösztöndíjával.
Ezután 2000-ben elnyerte az Állami Eötvös Ösztöndíjat, mellyel több hónapig külföldi tanulmányokat folytatott Anna Reynoldsnál Bayreuthban és Franz Lukasovskynál Bécsben.
Énekművészként rendszeresen közreműködik itthoni és külföldi oratórium-koncerteken, főleg Ausztria, Németország és Csehország koncerttermeiben.
2002-ben debütált Szegeden, Szokolay: Vérnász című operájának főszerepével. Budapesten több alkalommal adott dalestet Schumann, Schubert, Mahler, Wagner, Kodály és Orbán dalaiból.
Több évtizede tanít is, 12 éven át az ELTE Zenei Tanszék adjunktusa, 2013 óta a Zeneakadémia Népzene Tamszékének hangképző óraadó tanára is. A tanítást nagyon fontos küldetésének tartja, mert csak így lehet megismertetni és megszerettetni a zenét, és továbbadni az éneklés szakmai fortélyait a következő nemzedéknek.
Rendszeresen tart ének-kurzusokat, továbbképzéseket énekeseknek, pedagógusoknak és egyetemistáknak Szentendrén, Bélapátfalván, Szilvásváradon és Esztergomban és Budapesten, a munkaképesség megőrzése céljából.
2010-ben az ELTE és a Heidelbergi Nyári Egyetemén közös rendezvényén tartott német nyelvű előadást a kultúrák közötti párbeszéd megjelenéséről Kodály Zoltán munkásságán keresztül.
Tizenkét CD-n énekel különböző hazai és külföldi együttesekkel, mint alt-szólista.


Korrepetitorok

Balog Zsolt

zongora- és csembalóművész-tanár, Doctor Liberalium Artium

Kitüntetéses diplomáit és doktori fokozatát a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián szerezte.
Szólistaként és kamarazenei formációk tagjaként aktív résztvevője a hazai valamint a külföldi koncert- és fesztiváléletnek.
A különböző művészeti egyetemeken végzett oktatói tevékenysége mellett 2002 óta a Járdányi Pál Zeneiskola AMI korrepetitora.
www.zsoltbalog.hu

Boross Szilvia

Czápos Beatrix

Hegedűs-Gönczy Katalin

2013 szeptember óta dolgozik zongorakísérőként Zeneiskolánkban.
3 évtizedet töltött el az egyetemi magánének oktatásban korrepetitorként. Számos magyar és nemzetközi énekverseny, illetve ének-kurzus zongorakísérője. Énekesek és hangszeres muzsikusok kamarapartnereként részt vesz hazai és külföldi koncerteken. Rendszeresen tart akkreditált zenetanári módszertani továbbképzéseket.
2006-ban szerzett DLA fokozatot. „A dalkísérés művészete Schumann és Wolf dalai alapján” című értekezése 2016-tól könyv formában is olvasható. 2019-ben az EMB Zeneműkiadó gondozásában megjelent 6 kötetes „Dalpanoráma” kottasorozata kezdő énekesek számára. 2020 óta tagja a Magyar Művészeti Akadémia Előadóművészeti Tagozatának.

Tanárként legfontosabb feladatunk: a növendékbe vetett hittel, türelemmel, szeretettel, empátiával és következetességgel kibontani és fejleszteni mindazt a lehetőséget, ami a növendékben rejlik. A közös munka folyamatában fontos a szakmai igényesség, a derűs, és bizalommal teli légkör. Igényeinkből, elvárásainkból nem engedhetünk, hiszen ezek lesznek majd alapjai növendékeink munkájának és életének is. Példamutatásunkkal, az eredmények elismerésével és közös örömével adhatunk – és kaphatunk – erőt a minőségi munka állandó csiszolásához. Így élhetjük meg növendékeinkkel közösen a zenével való kapcsolat és a muzsikálás élményét nap mint nap.

Komáromi Júlia


Zeneismeret tanszak

Abonyi Blanka – szolfézs, zenei előképző

Begyik Marcell – szolfézs

Czigány Ildikó – zeneirodalom, igazgatóhelyettes

Deák Éva – szolfézs, zenei előképző

Frittmann Estilla – szolfézs, zenei előképző, könyvtár

Gebri Zsanett – szolfézs, zenei előképző

Kecskés D.-Vértesy Júlia – kreatív zene, improvizáció

Olexó Gergely – szolfézs, zenei előképző

Petrigán Erzsébet – szolfézs, zeneelmélet, tanszakvezető

Petrigán Erzsébet Miskolcon született, és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett iskolai énektanár diplomát 1992-ben.

Azóta tapasztalatot szerzett a zenei oktatás teljes spektrumában a kezdő lépésektől a főiskolára történő sikeres felkészítésig. A tanítás mellett a kóruséneklésben teljesedik ki zenei tevékenysége. A Dobszay László és Szendrei Janka által vezetett Schola Hungarica aktív tagja volt 20 évig.

A 2020-ban megújult Hangok világa I. kötetének egyik átdolgozója, mely során széleskörű gyakorlati tapasztalataira támaszkodva vitte tovább azt a szakmai módszert, amit Dobszay Tanár Úr kidolgozott és a gyakorlatban is alkalmazott.

2001 óta tanít a Járdányi Pál Zeneiskolában szolfézs és zeneelmélet tárgyakat.

Pusztay Krisztina – szolfézs, barokk stílusismeret, kórus, igazgatóhelyettes

Sokhegyi Eszter – szolfézs, zenei előképző

Szigeti Diána – szolfézs, zenei előképző, zeneirodalom

Terjék Márton – zeneirodalom

Tóthné Sepsy Katalin – szolfézs, zenei előképző

Zenei tanulmányait Debrecenben végezte ének-zenei általános iskolában és zongora szakon a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában. Énektanári diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte 1984-ben. Azóta a Járdányi Pál Zeneiskola szolfézstanára.
Szívesen énekel kórusban és szóló énekesként templomi koncerteken.
Tanári hitvallása : „Az ének szebbé teszi az életet, az éneklők másokét is.” (Kodály Zoltán)

Zoltánné Dobos Eszter – szolfézs, zenei előképző, zeneirodalom