Iskolánkról

Járdányi Pál Zeneiskola központja, Marczibányi tér

Zeneiskolánk az ország egyik legnagyobb múltú zeneiskolája, története 1867-ben a Budai Énekakadémia alapításával kezdődött. Iskolánk az elmúlt másfél évszázadban különböző neveken és szervezeti formában működött, így hagyományaink, gyökereink igen messzire nyúlnak. Ezen hagyományaink megőrzése kötelességünk, ugyanakkor korunk kihívásait figyelembe véve alakítjuk pedagógiai munkánkat. 1991 óta viseli iskolánk Járdányi Pál nevét.

A zeneiskola legfontosabb feladata, hogy élmény biztosításával, motiválással, az évszázados hagyományok éltetésével és átadásával támogassa a fenntartható kulturális fejlődést, és hatékonyan fejlessze a jövő generációinak érzelmi intelligenciáját és olyan gyakorlati képzést nyújtson, melynek segítségével növendékeink egész életükön keresztül megőrizhetik a zenei élményekhez fűződő igényüket, akár koncertlátogatóként, akár amatőr zenészként. Kiemelt feladata iskolánknak a tehetséggondozás, a zenei pályára készülő növendékeink magas szintű szakmai felkészítése, iskolánk Akkreditált Kiváló Tehetségpont.

Iskolánk Budapest II. kerületében működik, tanáraink a központi épületen kívül a kerület 15 iskolájában tanítanak.

Budai Énekakadémiából Járdányi Pál Zeneiskola – Az ország legrégebbi zeneiskolájának 20. századon átívelő története

Friedler Magdolna, iskolánk kutatótanárának előadása a Zene és zeneélet a XX. századi Magyarországon címmel megrendezett zenetudományi konferencián hangzott el 2021. május 7-én.